Nieinwazyjne leczenie nadpotliwości, czyli terapia miraDry

Kategoria: Blog

Nadpotliwość

Nadpotliwość to najczęściej zaburzenie o podłożu genetycznym lub hormonalnym. Może być związana z chorobami tarczycy, zmianami w gospodarce hormonalnej lub cukrzycą. Zdarza się również, że przyczyną nadpotliwości bywają zaburzenia neurologiczne. Bywa tak często w przypadku nadpotliwości smakowej, czyli nadmiernej potliwości w okolicach warg, nosa i czoła, która występuje po spożyciu posiłku czy podczas żucia gumy. Nadpotliwość dzieli się ze względu na miejsce występowania. Najbardziej dokuczliwa jest jej postać uogólniona, czyli występująca na całym ciele. Drugim rodzajem jest nadpotliwość miejscowa, najczęściej występująca w obszarze pach, dłoni, stóp. W zależności od rodzaju nadpotliwości, można wybrać odpowiedni sposób leczenia. Jedną z najnowszych metod nieinwazyjnego leczenia potliwości w rejonie pach jest zabieg miraDry.

MiraDry – jak to działa?

Nowatorstwo rozwiązania miraDry polega na wykorzystaniu technologii mikrofalowej do podgrzewania mieszków włosowych, które są połączone z mieszkami i gruczołami potowymi. Podgrzewanie trwa do tego momentu, aż nastąpi piroliza, czyli są one po prostu niszczone w wybranych rejonach. Przebieg zabiegu miraDry sprowadza się do przyłożenia i przesuwania w rejonie dołów pachowych głowicy urządzenia, emitującej fale elektromagnetyczne o częstotliwości mikrofalowej. Porcja energii mikrofalowej dostarczona jest w głąb skóry właściwej, w obszar, na którym zlokalizowane są gruczoły potowe. Dzięki odmiennym właściwościom elektromagnetycznym głębszych tkanek skóry następuje odbicie od nich energii skupiającej się jedynie w warstwach skóry, w których znajdują się gruczoły potowe. W trakcie zabiegu uruchomiony jest system chłodzenia, chroniący jednocześnie naskórek i górne warstwy skóry właściwej.

Efekty zabiegu

W przypadku leczenia z wykorzystaniem MiraDry możemy liczyć na trwały efekt, który jest wynikiem zablokowania gruczołów potowych. Co ważne, wraz z upływem czasu nie ulegają one regeneracji, co miało miejsce w przypadku tradycyjnych metod leczenia nadmiernej potliwości. W celu zmaksymalizowania efektywności zaleca się przeprowadzenie po trzech miesiącach zabiegu uzupełniającego.