Terapia osoczem bezpłytkowym

Kategoria: Blog

terapia osoczem bezpłatkowym

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia osoczem bezpłytkowym, zwana mrocznie wampirzym liftingiem. Zabieg świetnie sprawdza się jako uzupełnienie rewitalizacji i odmłodzenia skóry, jej nawilżenia, czy redukcji blizn i rozstępów. Wampirzy lifting polega na podaniu pacjentce jej własnej, jednak odpowiednio spreparowanej krwi. Podczas zabiegu krew jest pobierana, a następnie wkładana do specjalnego urządzenia. W nim oddzielane są krwinki czerwone od osocza bogatopłytkowego. Osocze wstrzykiwane jest punktowo w ciało klientki. Najczęściej obstrzykiwanymi miejscami są te, w których pojawiają się zmarszczki: czoło, okolice oczu, czyja i podbródek. Do wstrzykiwania osocza wykorzystuje się igły oraz mezoterapię, kiedy krew należy rozprowadzić po większej powierzchni skóry.

Działanie terapii osoczem bezpłytkowym

W osoczu bezpłytkowym zawarte są tak zwane czynniki wzrostu. Są to zbudowane z aminokwasów peptydy pobudzające do różnicowania niektóre typy komórek w organizmie człowieka. Określone komórki posiadają receptory, które po zetknięciu się z peptydami zapoczątkowują dalsze procesy dotyczące rozwoju danej tkanki. W całym procesie największą wagę ma transformujący czynnik wzrostu beta (jest to białko odpowiedzialne za gojenie się ran i biorące udział w fazie rozwoju komórek) oraz płytkopochodnny czynnik wzrostu (biorący udział w procesie tworzenia się naczyń włosowatych). Ważny jest także czynnik wzrostu fibroblastów, stanowiących grupę czynników biorących udział w tworzeniu się naczyń włosowatych i gojeniu się ran.

Jakie efekty daje wampirzy lifting?

Wampirzy lifting uelastycznia i ujędrnia skórę, poprawia jej ukrwienie, wygładza zmarszczki i fałdki. Ponadto przyspiesza procesy gojenia po zabiegach medycyny estetycznej. Skóra po zabiegu jest bardziej promienna i lepiej nawilżona. Efekty terapii osoczem bezpłytkowym utrzymują się około 6 miesięcy bez potrzeby stosowania innych zabiegów medycyny estetycznej.