Czym jest zabieg endolifting Fotona 4D?

Kategoria: Blog

zabieg endolifting Fotona 4D

Utrata jędrności skóry jest naturalnym procesem, który rozwija się przez lata. Współcześnie istnieje szereg zabiegów, które umożliwiają poradzenie sobie z efektami starzenia się skóry. Współcześnie wiele zabiegów odmładzających wykonywanych jest przy użyciu laserów, które na dobre zagościły w wyposażeniu gabinetów medycyny estetycznej. Pozwalają one nie tylko odmłodzić skórę twarzy, ale również wspierają walkę z wieloma innymi mankamentami urody, takimi jak blizny czy przebarwienia, które trudno zlikwidować w inny sposób. Wyjątkowym urządzeniem jest nowoczesny Laser Fotona 4D. Ma on szerokie zastosowanie, które wychodzi zdecydowanie poza zabiegi anti aging. Pozwala on na zlikwidowanie blizn, zmian trądzikowych, rumienia, rozszerzonych naczynek. Możliwe jest to dzięki kombinacji lasera neodymowo-yagowego i erbowo-yagowego.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Fotona 4D?

Zabieg endolifting Fotona 4D polega na działaniu światłem lasera na poszczególne partie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Pełna terapia laserem składa się z czterech etapów, z których każdy ma określone działanie. Dzięki temu, iż zabieg wykonuje się zarówno na zewnętrznej powierzchni twarzy, jak i wewnątrz jamy ustnej, możliwe jest kurczenie się kolagenu na całej grubości skóry. Umożliwia to uzyskanie niezwykle spektakularnych efektów. Poszczególne etapy zabiegu to: endolifting, FRAC3D, PIANO, SupErfacialTM.

Charakterystyka poszczególnych etapów

Endolifting polega na stworzeniu równomiernie rozmieszczonych stref uszkodzeń na skórze za pomocą aplikowania na nią impulsów lasera. W tym etapie możliwe jest spłycenie drobnych zmarszczek, poprawa jakości skóry oraz zwiększenie jej gęstości. Etap Piano to czas, w którym skóra naświetlana jest laserem. Światło lasera przenika na głębokość około 6 mm. Powoduje to głęboki termo lifting. W ten sposób możliwa jest likwidacja blizn potrądzikowych, poprawa jakości i kondycji skóry. Czwarty etap odbywa się na zasadzie delikatnego peelingu laserowego. Nazywany jest on zimną ablacją. Dopełnia poprzednie etapy i sprawia, że skóra jest pięknie rozświetlona, pory zamknięte, a nierówności zniwelowane.