Odmładzanie nićmi liftingującymi Aptos

Kategoria: Blog

Metody nieinwazyjnego liftingu twarzy

Jedną z przełomowych technik w medycynie estetycznej są nici liftingujące Aptos. Ich niewątpliwą zaletą jest połączenie liftingu mechanicznego ze stymulacją regeneracyjną skóry. Warto podkreślić, że bardzo dobre efekty terapii nićmi osiąga się przy małej inwazyjności zabiegu. Rozpuszczalne nieci Aptos wykorzystuje się nawet w przypadku bardzo cienkiej skóry czy cienkiej warstwie tkanki tłuszczowej. Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom po 30 roku życia.

Działanie nici Aptos

Nici Aptos działają dwukierunkowo. Aby były skuteczne, konieczny jest ich odpowiedni dobór w zależności od obszarów twarzy i ciała, w których są wykorzystywane. Nici implantowane są podskórnie. Dzięki specjalnej budowie przestrzennej, która przypomina spiralę lub warkocz oraz mikrowypustom, w które są wyposażone, utrzymują one tkanki we właściwej pozycji. Zakotwiczenie nici w tkankach przy użyciu mikrowypustów umożliwia grupowanie tkanek, a także przemieszczanie ich na właściwą pozycję dla każdej okolicy. Warto podkreślić, że dzięki specjalnej metodzie tworzenia podskórnego szkieletu, możliwe jest utrzymanie opadającej tkanki oraz nadanie twarzy objętości. Drugim komponentem skuteczności nici jest materiał, z którego są one wytwarzane. Dzięki właściwościom biochemicznym tych substancji, nici posiadają dodatkowe działanie rewitalizujące na otaczające tkanki. Innymi słowy – długo utrzymujący się efekt liftingu i poprawienia jędrności skóry zawdzięczany jest pobudzeniu produkcji własnego kolagenu.

O efektach zabiegu

Warto podkreślić, że metoda liftingu nićmi Aptos jest doskonała dla wszystkich pacjentów, którzy zaraz po zabiegu chcą wrócić do swoich codziennych obowiązków. Zatem na pierwsze efekty nie musimy czekać aż skóra się zagoi, ponieważ jest ona jedynie delikatnie opuchnięta i zaczerwieniona, a efekty można dostrzec od razu. Jednakże aby cieszyć się pełnym rezultatem zabiegu, potrzeba 2-3 tygodni. Do całkowitego rozpuszczenia się nici dochodzi po upływie roku od ich implantacji. Podczas procesu rozpuszczania się następuje uwalnianie kwasu mlekowego, który dodatkowo rewitalizuje tkanki i wzmacnia ich strukturę.