Peeling laserowy frakcyjny – efektywne odmładzanie skóry

Kategoria: Blog

laser frakcyjny

Efektywne odmładzanie skóry

Z wiekiem skóra traci włóka kolagenowe i wiotczeje. Aby spowodować wzrost produkcji kolagenu i elastyny, stosuje się terapię laserową. Polega ona na wytworzeniu mikrouszkodzeń otoczonych zdrową tkanką, która nie została poddana działaniu lasera. Zregenerowana skóra jest bardziej świetlista, wyrównuje się jej koloryt oraz zanikają przebarwienia. Przy pierwszym zabiegu tworzy się około 20% uszkodzeń, dlatego konieczne jest powtórzenie zabiegu od dwóch do pięciu razy. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie (trwa od trzech do pięciu dni) i obrzęk, który nasila się po dwóch dniach. Obrzęk zanika w ciągu trzech lub czterech dni. Pod koniec skóra może się nico przyciemnić i zaczyna się łuszczyć. W ciągu siedmiu dni wraca do swojego naturalnego wyglądu. Pomiędzy zabiegami należy zachować przerwy od dwóch do ośmiu tygodni – w zależności od wysokości parametrów, które były zastosowane przy poprzednim zabiegu.

Zabieg, poza efektami odmładzania skóry, ma zastosowanie przy usuwaniu blizn potrądzikowych oraz ciętych, rozstępów, zmarszczek i przebarwień naskórka.

Bezpieczeństwo zabiegu peelingu laserowego – laser fotona

Peeling wykonywany laserem firmy Fotona Spectro SP jest idealny, gdy pacjent chce szybko powrócić do zdrowia i gdy zabieg laserem Nd:Yag nie spełnia jego oczekiwań. Jest on bezpieczniejszy od nieablacyjnych peelingów frakcyjnych, które pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów. Takie gorące pozostałości martwej tkanki uwięzione pod skórą powodują niepotrzebny ból. Zaletą laserów Fotona Spectro SP jest to, że usuwają pozostałości tkanki ze skóry, dzięki czemu nie powodują bólu. Mikrokanaliki zamykają się i leczą się szybciej, niż po leczeniu za pomocą klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych. Laser Fotona jest bezpieczny dzięki temu, że posiada wbudowany system kontroli zwrotnej impulsu (EFC). Oznacza to, że energia wyjściowa jest zawsze zgodna z ustawionymi parametrami. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanek. Wszystko to sprawia, że laser Fotona Spectro SP jest jednym z najbezpieczniejszych urządzeń do peelingu laserowego frakcyjnego.