Plexr, czyli plazmowy lifting powiek

Kategoria: Blog

lifting powiek

Procesy starzenia się skóry powodują zanikanie kolagenu. W efekcie czego pojawiają się między innymi opadające powieki, które powodują, że twarz wydaje się smutna i zmęczona. Opadanie powiek dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn i związane jest z utratą elastyczności skóry oraz pojawieniem się zmian zwyrodnieniowych w obrębie aparatu dźwigającego powiekę. Zwyrodnienie nazywane blefaroptozą rozpoznaje się, kiedy powieka górna przykrywa co najmniej 2 mm tęczówki. Zdarza się, że powieka przysłania źrenicę, co zaburza proces widzenia. Przez lata defekt ten można było usunąć operacyjnie. Obecnie nowa technologia w medycynie estetycznej pozwala uporać się z tym problemem bez użycia skalpela.

Plexr, czyli mikrowiązki na usługach urody

Świetną alternatywą dla chirurgii jest użycie generatora mikrowiązki plazmy Plexr, który daje optymalne efekty przy prostej i bezpiecznej procedurze. Plexr to generator wiązki plazmy, który nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta. Obkurcza on skórę w miejscu działania i odparowuje wodę z naskórka, co skutkuje uniesieniem powiek i likwidacją opadającej skóry. Plexr wytwarza kontrolowaną i celową mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się dopiero między końcówką urządzenia i skórą pacjenta, dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu. Plazma to zjonizowany gaz zawierający w przybliżeniu ilość takich samych ładunków dodatnich i ujemnych. Ze względu na swoje specyficzne właściwości często nazywana jest czwartym stanem skupienia.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem plazmy?

Usuwanie opadającej skóry za pomocą plazmy jest nazywane metodą dynamiczną, ponieważ pozwala na pełną kontrolę operatora podczas procedury – efekty widoczne są w czasie rzeczywistym. Podczas zabiegu na powierzchni skóry obiera się niewielkie punkty, poprzez które generowana jest plazma. Leżą one w odległości około 0,5 mm od siebie. Każdy z punktów powoduje sublimację powierzchniowych korneocytów bez uszkodzenia warstwy podstawowej skóry właściwej.