Dermapen – mezoterapia mikroigłowa

Kategoria: Blog

mezoterapia mikroigłowa

Problemy takie jak rozstępy, blizny potrądzikowe, płytkie zmarszczki czy przebarwienia skóry są problemem wielu osób, utrata jej gęstości i jędrności. Sposobem na ich rozwiązanie jest Dermapen. Dermapen to nowoczesny rodzaj mezoterapii, czyli bardzo popularnej, bezinwazyjnej metody leczenia wielu defektów skórnych. Zabieg ten działa na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących malutkich igiełek. Nakłuwanie powoduje wytworzenie mikrokanalików, przez które wnikają substancje czynne, które użyte zostały do zabiegu. Dzięki zastosowaniu technologii pulsujących igiełek zabieg jest bardziej efektywny, komfortowy i bezpieczny dla pacjenta niż tradycyjne metody stosowane w mezoterapii.

Przebieg zabiegu

Z mezoterapii mikroigłowej można skorzystać w gabinetach dermatologicznych. Przed wykonaniem zabiegu skóra musi zostać znieczulona specjalistycznym kremem. Następnie na zmienione powierzchnie, czyli blizny, rozstępy itd. Nakłada się substancje aktywne, tak zwane mezokoktajle. Należą do nich preparaty zawierające krzemionkę, których zadaniem jest tworzenie nowych wiązań między włóknami kolagenu i elastyny. W zależności od potrzeb pacjenta dobiera się również inne preparaty. Przez następne kilkanaście minut osoba wykonująca zabieg, za pomocą urządzenia, które swoją wielkością nieznacznie przewyższa długopis, wykonuje nakłucia. Jak zostało wspomniane derma pen wykorzystuje głowicę, która wyposażona jest w system pulsujących, niewielkich igieł, które wykonują w naskórku mikrootwory.

Jak często stosować dermapen?

Zabieg dermapen jest alternatywą dla każdego pacjenta, którego cechuje obniżony próg wrażliwości na ból oraz obawia się zabiegów klasyczną metodą mezoterapii. Jednakże należy pamiętać, że dermapen daje najlepsze efekty, jeśli zastosujemy całą serię zabiegów, wykonywanych w określonych przerwach. Ilość zabiegów może być różna w zależności od rodzaju problemu. Po ich wykonaniu można zauważyć znaczne spłycenie zmarszczek, pogrubienie skóry oraz wzrost jej elastyczności i sprężystości, zmniejszenie porów w skórze, znaczące zmniejszenie blizn po trądziku i blizn oparzeniowych.