Lifting bez skalpela

Kategoria: Blog

zabieg Thermage

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, co powoduje, że zmienia się owal twarzy, poduszeczki tłuszczowe na policzkach znikają, a powieki stają się bardziej opadające. Aby temu zapobiec można stosować zabiegi chirurgiczne, iniekcję toksyny botuliowej, wypełniacze kwasu hialuronowego czy laseroterapię. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się również nieinwazyjny lifting nazywany Thermage. Potwierdzona klinicznie procedura Thermacool polega na zastosowaniu fal radiowych, które grzeją objętościowo gęstsze warstwy skóry, co prowadzi do poprawienia jej elastyczności.

Thermage – historia i zastosowanie

Metoda Thermage została opracowana już w 1995 roku przez doktora Edwarda W. Knowltona, dyrektora ośrodka Solta Medica Kalifornia. Przez kolejne lata była modyfikowana, przekształcana i udoskonalana. Współcześnie jest świetną alternatywą dla pacjentek chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Warto podkreślić, że zabieg ten jest odpowiedni dla każdego typu skóry. W odróżnieniu od wypełniania kwasem hialuronowym czy zabiegów laserowych po jego wykonaniu nie trzeba unikać ekspozycji słonecznej, dlatego można wykonywać go zarówno jesienią i zimą, jak i wiosną oraz w lecie. Zabieg ten może być stosowany na różnych częściach ciała. Wykonany na całej twarzy wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy oraz zwiększa elastyczność skóry. Fantastycznie sprawdza się w obszarze oczu. Niweluje opadanie powiek, podnosi brwi, redukuje worki pod oczami.  Ogromnym plusem tego zabiegu jest fakt, że jego efekty utrzymują się bardzo długo, a pierwsze zmiany widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, natomiast pełen efekt dostrzeżemy w kilka miesięcy później. Ma to związek z faktem, iż konieczna jest odbudowa struktur kolagenowych w skórze, co może trwać od 2 do 6 miesięcy.

Dla kogo polecany jest zabieg Thermage?

Podczas zabiegu Thermage wykorzystywane są fale radiowe, które wytwarza urządzenie ThermaCool. Fale ogrzewają głębsze warstwy skóry, a ciepło ujędrnia rozciągnięte z wiekiem włókna kolagenowe. Najlepsze efekty przynosi likwidowanie łagodnej lub umiarkowanej utraty jędrności skóry, drobnych zmarszczek i skóry zniszczonej słońcem. Zabieg sprawdzi się u osób w wieku 35-60 lat. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem lasera nie występują ograniczenia związane z kolorem lub typem skóry. Jednakże nie powinny się mu poddawać kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz chorzy na nowotwory, choroby autoimmunologiczne, stosujące sterydy lub posiadające rozrusznik.