Kilka słów o ginekologii estetycznej

Kategoria: Blog

ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna to dosyć nowa lecz bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny. Jest to specjalizacja z pogranicza ginekologii i medycyny estetycznej, która pomaga kobietom poradzić sobie z efektem upływającego czasu, brakiem odpowiednich żeńskich hormonów, defektami poporodowymi i bliznami, które mają wpływ nie tylko na wygląd okolic intymnych, ale również na prawidłowe ich funkcjonowanie. Współczesne techniki zabiegowe ginekologii estetycznej są coraz bardziej bezpieczne i dostępne. Pacjentki, aby rozwiązać niektóre problemy nie potrzebują już operacji, wystarczą małoinwazyjne zabiegi wykorzystujące lasery, kwas hialuronowy czy nici poprawiające elastyczność okolic intymnych.

Menopauza i ciąża, a ginekologia estetyczna

Wraz z wiekiem dochodzi do stałego obniżania się aktywności jajników i zmniejszenia poziomu estrogenów. Apogeum tych procesów jest menopauza.  Razem ze zmianami zachodzącymi w gospodarce hormonalnej kobiety pogarsza się stan jej skóry, a także do zaniku i skłonności do uszkodzeń błony śluzowej, którą wyściełana jest pochwa. Kobiety cierpią z powodu uciążliwej suchości, która może prowadzić do nawracających stanów zapalnych. Również seks staje się dla nich nieprzyjemny i często bolesny. Dzięki nowoczesnej ginekologii możliwe jest znaczne poprawienie stanu pochwy pacjentki poprzez zabieg laserowy i terapię kwasem hialuronowym. Trwałe ślady w organizmie pozostawia również ciąża. Na skórze pojawiają się rozstępy i blizny po cięciu cesarskim czy nacięciu kocza. Pochwa staje się luźniejsza, co ma nie tylko wpływ na życie intymne, ale w przyszłości może stać się przyczyną obniżenia narządu rodnego.

Poprawa wrodzonych niedoskonałości

Podobnie jak inne gałęzie ginekologii, ginekologia estetyczna podobnie, jak inne gałęzie medycyny estetycznej, zajmuje się także poprawienie wrodzonych niedoskonałości ciała. Panie mają do wyboru szeroki wachlarz usług. Należy do nich zmniejszenie i skorygowanie kształtu warg sromowych mniejszych, modelowanie wzgórka łonowego oraz powiększenie warg sromowych większych kwasem hialuronowym. Możliwe są również zabiegi rozjaśnienia skóry sromu i odbytu oraz zabiegi poprawiające doznania seksualne.