Czy można usunąć zmarszczki?

Kategoria: Blog

czy można usunąć zmarszczki

Zmarszczki to jeden z najbardziej naturalnych oznak procesu starzenia się organizmu. Każdy powinien być przygotowany na to, że w pewnym momencie życia skóra przestanie być tak elastyczna i jędrna jak w młodości. Wiele osób jednak wolałoby nieco zatrzymać czas i zachować swój młody wygląd nieco dłużej. Czy jednak jesteśmy w stanie zupełnie wyeliminować zmarszczki?
Istnieje bardzo wiele metod na usuwanie zmarszczek, a wybór odpowiedniego sposobu zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych preferencji. Najbardziej zaawansowanym zabiegiem jest lifting twarzy. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg chirurgiczny, zaleca się wypróbowanie innych sposobów, które w bardzo wielu przypadkach mogą przynieść zadowalające rezultaty.

Skuteczne sposoby na zmarszczki

  • Dermabrazja i mikrodermabrazja to obecnie bardzo powszechne zabiegi wykonywane w większości profesjonalnych klinik czy salonów kosmetycznych. Mają na celu usunięcie naskórka, co prowadzi do wzrostu świeżej, zdrowej skóry. Dermabrazja jest nieco bardziej inwazyjna i może przyczyniać się do tymczasowego zaczerwienienia skóry czy nawet strupów. Mikrodermabrazja jest delikatniejsza dla skóry, lecz dla optymalnych efektów należy wykonać zabieg kilkakrotnie.
  • Laser na zmarszczki staje się obecnie coraz bardziej popularny ze względu na wysoką skuteczność. Podczas zabiegu laserowego wytwarzany jest kolagen, który stymuluje produkcję nowych komórek skóry. Podobnie jak w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z bardziej inwazyjnymi zabiegami wykonywanymi laserami ablacyjnymi (mogą pojawić się skutki uboczne m.in. w postaci zaczerwienienia skóry) i mniej inwazyjnymi (wymagającymi kilkakrotnego powtarzania).
  • Peeling chemiczny wykonywany jest w celu usunięcia zewnętrznej warstwy skóry. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnych kwasów. Peelingi różnicujemy ze względu na ich intensywność. Najłagodniejsze zabiegi wymagają kilkakrotnego powtarzania w celu uzyskania satysfakcjonujących efektów.
  • Zastrzyk z botoksu to kolejny sposób na redukcję zmarszczek. Zabieg polega na sparaliżowaniu konkretnych mięśni twarzy, przez co skóra staje się gładsza i bardziej napięta. Zastrzyki powinny być wykonywane co kilka miesięcy. Ta metoda pozwala na redukcję zmarszczek na czole, między brwiami i tzw. kurzych łapek.