Laserowe usuwanie trądziku

Kategoria: Blog

laseroterapia

Trądzik to poważny problem, który dotyka nie tylko młodzież w okresie dojrzewania, lecz również dorosłe osoby. Kiedy tradycyjne metody leczenia nie pomagają, bardzo często wykorzystywane są alternatywne sposoby, czyli laseroterapia. Laseroterapia na trądzik nie należy do najtańszych, jednak w wielu przypadkach jest najskuteczniejszym sposobem na całkowite wyeliminowanie dolegliwości, a jednocześnie nie powoduje efektów ubocznych (w przeciwieństwie np. do silnych leków).

Laser w leczeniu trądziku

Leczenie trądziku laserem staje się obecnie coraz częściej stosowane i zalecane przez dermatologów. Zabiegi laserem nie tylko łagodzą objawy, lecz przede wszystkim eliminują przyczyny powstawania przykrych wyprysków. Dodatkowo poprawiają kondycję oraz ogólny wygląd skóry.
Decyzja o wyborze terapii oraz dobór metody zawsze powinna wynikać z wcześniejszego zalecenia lekarza. Zależy m.in. od specyfiki oraz stopnia nasilenia zmian skórnych, a także intensywności występowania trądziku.
Laseroterapia najczęściej jest wykorzystywana w celu redukcji trądziku o niewielkim lub średnim nasileniu.

Efekty laserowego leczenia trądziku

Trądzik powstaje w obrębie mieszków włosowych. Przyczyną jest m.in. nadmierna keratynizacja naskórka oraz wydzielanie dużej ilości sebum przez gruczoły łojowe. Na skutek tych procesów dochodzi do zaczopowania ujść mieszków włosowych, w których obrębie namnażają się beztlenowe bakterie. Metabolizują one sebum do związków drażniących skórę, co w konsekwencji prowadzi do powstawania nieestetycznych stanów zapalnych.
Zadaniem lasera jest ogrzewanie górnych warstw skóry zlokalizowanych w obrębie stanu ropnego. W ten sposób niszczone są bakterie odpowiedzialne za powstawanie stanów ropnych.
Dodatkowo światło lasera oddziałuje również na nadmiernie aktywne gruczoły łojowe oraz ogranicza produkcję sebum. Laseroterapia wykorzystywana jest nie tylko do leczenia trądziku, ale również blizn potrądzikowych.
Laseroterapia na trądzik to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod leczenia dolegliwości skórnych. Poprawę można zauważyć już po kilku zabiegach.