Peeling kawitacyjny, czyli nieinwazyjne oczyszczanie skóry

Kategoria: Blog

peeling kawitacyjny

Oczyszczanie dla wszystkich rodzajów cery

Peeling kawitacyjny polecany jest osobom o wszystkich rodzajach cery. Osoby, które mają problemy z zatkanymi porami, zaskórnikami czy też czują, że ich skóra wymaga odświeżenia, mogą skorzystać z tego nieinwazyjnego zabiegu. Jest on szczególnie polecany osobom o delikatnej i wrażliwej skórze, która ulega podrażnieniu przy manualnych sposobach peelingu.

Peeling kawitacyjny dotlenia i nawilża skórę, nie powoduje podrażnień. Jest to bezbolesny i  bezpieczny zabieg, który daje natychmiastowe efekty. Często peeling kawitacyjny wykonuje się przed innym zabiegiem kosmetycznym. Dzięki temu skóra jest odpowiednio oczyszczona i dobrze przygotowana na przyjęcie substancji odżywczych.

Na czym polega peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny polega na oczyszczaniu skóry za pomocą ultradźwięków. Fale akustyczne w zetknięciu z nawilżoną skórą wytwarzają pęcherzyki powietrza oraz gazu. Kawitacja to właśnie pękanie tych pęcherzyków, które  usuwają zrogowaciały naskórek, zanieczyszczenia, oczyszczają pory i usuwają bakterie. Po zabiegu skóra może być nieco zaróżowiona. Zaróżowienie mija po godzinie. Zabieg można wykonać jednorazowo lub powtarzać, jeśli skóra wymaga lepszego oczyszczenia. Częstotliwość zabiegu jest uzależniona od wrażliwości skóry. Seria od czterech do sześciu zabiegów — przy skórze wrażliwej może być przeprowadzona co jeden lub dwa tygodnie. Dla pozostałych typów cery okres ten jest krótszy i wynosi jeden tydzień. Zabieg można wykonać na twarzy, szyi, dekolcie oraz plecach.

Podobnym zabiegiem, który opiera się na falach ultradźwiękowych, jest sonoforeza. Przeznaczona jest dla osób z takimi samymi problemami, jak przy peelingu kawitacyjnym oraz dla osób z trądzikiem różowatym. Stanowi jego idealne dopełnienie. Przy zabiegu sonoforezy wprowadzane są do skóry substancje lecznicze i odżywcze, które dobierane są odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Tak jak przy peelingu kawitacyjnym, tu również skóra poddana jest masażowi ultradźwiękowemu. Poprawia to ukrwienie naskórka i regenerację tkanek. Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanek, powodując rozluźnienie mięśni, co dodatkowo wspomaga działanie masażu i ułatwia przenikanie substancji odżywczych w głąb skóry. Jest to więc zabieg zarówno relaksujący, jak i upiększający.