Jak usunąć blizny potrądzikowe?

Kategoria: Blog

jak usunąć blizny trądzikowe

Po trądziku mogą powstawać przebarwienia i blizny zanikowe. To problem nie tylko nastolatków, lecz i osób dorosłych, które bardzo często decydują się na laserowe wyeliminowanie dolegliwości, które najbardziej uwidaczniają się najczęściej na skórze twarzy. Jedną ze skuteczniejszych metod jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.
Trądzik jest to stan zapalny skóry, przed którym — podobnie jak w przypadku innych stanów zapalnych — organizm próbuje się bronić. Układ odpornościowy produkuje komórki, które wspomagają procesy zwalczania infekcji, a później wspomagają procesy gojenia uszkodzonej tkanki, przez co powstają blizny.
Aby pozbyć się blizn, należy wcześniej uporać się z trądzikiem. Żeby skutecznie wyleczyć trądzik, należy wyeliminować zalegające wokół niego martwe bakterie i komórki. I tutaj z pomocą przychodzi laseroterapia, która stosowana jest do złuszczania martwego naskórka, leczenia trądziku, a także redukcji blizn potrądzikowych.

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym

Zanikowe blizny potrądzikowe usuwane są najczęściej ablacyjnym laserem frakcyjnym. Laser ten tworzy na skórze mikrouszkodzenia, a jednocześnie pozostawia wokół nich obszary nienaruszonej tkanki, dzięki czemu przyspiesza prawidłowe gojenie. Zabieg wymaga ok. tygodniowej rekonwalescencji, ale gwarantuje bardzo dobre rezultaty.
W zależności od intensywności, głębokości i rozległości blizn dobiera się ilość i częstotliwość wykonywanych zabiegów. Najczęściej niezbędne jest przeprowadzenie ok. trzech zabiegów w miesięcznych odstępach, po czym konieczna jest przynajmniej półroczna przerwa w celu regeneracji skóry. Po tym etapie można dokonać oceny skuteczności terapii.

Zanim zaczniesz usuwać blizny, wylecz trądzik!

Zanim przystąpimy do usuwania blizn potrądzikowych, należy usunąć trądzik. W tym przypadku również można zastosować laser, który jest znacznie bezpieczniejszy niż np. antybiotykoterapia, ponieważ nie przyczynia się do powstawania efektów ubocznych. W przypadku trądziku o niewielkim lub średnim nasileniu wykorzystywany jest laser bromkowo-miedziowy, który przyczynia się do wyeliminowania stanu zapalnego i zapobiega powstawaniu nowego.