Likwidacja tkanki tłuszczowej

Kategoria: Blog

usuwanie tkani tłuszczowej

Zgrabna sylwetka
Z problemem nadmiernej ilości tłuszczu zmaga się prawie każda kobieta. Diety, ćwiczenia i zdrowy tryb życia nie zawsze przynoszą zadowalające efekty. Taki uporczywy tłuszcz potrafi być prawdziwym problemem każdej kobiety. Do niedawna jedynym rozwiązaniem był inwazyjny zabieg liposukcji. Dziś do dyspozycji mamy wiele nieinwazyjnych zabiegów: intralipoterapia, kriolipoliza czy mezoterapia bezigłowa.
Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej
Intralipoterapia — zwana lipolizą iniekcyjną — polega na wstrzyknięciu lecytyny, która wspomaga proces rozpuszczania się cholesterolu w komórkach tłuszczowych. Ilość substancji aplikowanej ustala lekarz. Lecytyna jest naturalnym składnikiem naszego organizmu, więc proces rozpuszczenia tłuszczu następuje za pomocą normalnych procesów fizjologicznych. Najlepsze efekty uzyskuje się, powtarzając zabieg od dwóch do czterech razy w tygodniu, zachowując odstępy od czterech do sześciu tygodni. Efekty utraty od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie widoczne są po trzech tygodniach od pierwszego zabiegu. Zabieg rozpuszczania tłuszczu zastrzykami jest nieskuteczny przy pacjentach z dużą otyłością.

Osoby z większą otyłością często mają problem ze zdrowiem. Zgubienie zbędnych kilogramów może być tym bardziej problematyczne, jeśli względy zdrowotne nie pozwalają na ćwiczenia (np. pacjenci po udarze). Najskuteczniejszą i nieinwazyjną metodą jest kriolipoliza. Polega na schładzaniu komórek tłuszczowych, by spowodować ich rozpad (lipolizę). Kriolipolizy pozwala zredukować ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach czy udach. Skutki uboczne kriolipolizy są niewielkie, w porównaniu do obciążonej wielkim ryzykiem liposukcji. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, odrętwienie, rzadko krwiak. Przez siedem do dziesięciu dni niezalecane są intensywne ćwiczenia fizyczne. Zabieg trwa około 30 -40 minut i przeprowadzany jest w ciągu kilku sesji. Odstęp pomiędzy sesjami wynosi od sześciu do ośmiu tygodni. Zabieg nie jest bolesny. Pacjenci mogą odczuwać intensywne zimno, zwłaszcza na początku.